Kde nahlásit týrání zvířat

19. srpna 2008 v 23:37 | Cherryll |  Týrání zvířat
Kde nahlásit týrání zvířat???
Liga na ochranu zvířat ČR bohužel nemá pravomoc řešit případy týrání zvířat. Máte-li podezření, že ve Vašem okolí dochází k týrání zvířat, obraťte se na místně příslušnou veterinární správu. Ta je podle zákona oprávněna šetřit případy a navrhovat odpovídající řešení.
V ideálním případě by měla veterinární správa provést kontrolu zvířat - jejich zdravotního a celkového stavu a jejich ustájení. Podle zjištěných skutečností uložit majiteli nápravná opatření (zlepšení podmínek chovu, zlepšení kondice zvířete apod.) a tato při následné návštěvě zkontrolovat, zda došlo k nápravě či nikoli. Jedním z mnoha řešení při zjištění nesplnění povinností je návrh pověřenému obecnímu/městskému úřadu zvíře majiteli odebrat. Za trestný čin týrání zvířete může být rovněž majiteli uložena pokuta, v krajním případě může být potrestán trestem odnětí svobody (utýrání zvířete).
Bohužel z vlastních bohatých zkušeností víme, že prokazování týrání není vždy jednoduché a jednoznačné a řešení není vždy nejvýhodnější pro pohodu a život zvířete. Přesto je dobré se aktivně zapojit a každé podezření na týrání ohlásit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama