Mými slovy

11. října 2008 v 14:51 | Cherryll |  Help me!
Proč si vlastně lidi nevezmou příklad ze svých předků především z těch který žili v pravěku.Ty totiž lovili a zabíjeli zvířata jen pro nutné účely,bez kterých by v tehdejších podmínkách nepřežili.Ale my v dnešní době nepotřebujeme drahé kožichy,nepotřebujeme ani rtěnky apod.tak proč se testují výrobky na zvířatech proč se zabíjejí kvůli pár částem těla který stejně nepotřebujeme proč si lidé myslí že sou páni světa.Život v pravěku se vším všudy je pěkně popsán v hexalogii Letopisy z hlubin věků.

V jednom starém židovském přísloví se říká: ,,Zabiješ-li člověka je to jako bys zabil celý svět"
(možná v tom mám chybu takže případnou opravu uvítám) nejedná se tam o tělo ale samozřejmě hlavně o pestrost duše,ale tu mají i zvířata tím pádem se to vztahuje i na ně (teda aspoň podle mě ano,záleží na každým zvlášť jak si to vyloží).Třeba v latině se zvíře řekne animalia, anima znamená DUŠE.A proč to všechno říkám? Protože když má něco duši znamená to že to cítí.Cítí to bolest stejně jako člověk,lásku i když u zvířat spíš mateřskou a to je asi jedna z mála ctností které člověk má.Není to vycpaná hračka do které si můžete kuchat nožem,tahat za ní,"mučit" jí.
Protože nic necítí-protože není živá,ale to zvíře je.

Ale abych to nelíčila moc černobíle(zvířata=bílá,lidi=černá) oba tyto "světy" mají svoje ctnosti i záporné vlastnosti.Třeba člověk má minimálně tyto klady lásku,umění,humor (to ale není z mojí hlavy je to myšlenky z knížky Mravenci,určo přečtěte =)) ale i zápory jako krutost,namišlenost,krvelačnost,některým dělá dobře když někoho týrají.U zvířat bych zase jako klady mohla menovat že nezabíjejí(aspoň ve většině případů) pro zábavu,ale pro potravu,taky si nepotřebujou nic dokazovat a ještě sem neslyšela o zvířeti který by týral slabší druh pro to,aby si připadal silnější nebo pro to že mu to dělá dobře.Naopak zápory by byli,že láska u nich moc rozšířená není.Je mezi nima taky pár zuřivců a agresorů.A určo by se ještě něco našlo.Ale je fakt, že někdy se opravdu stydím a to že sem člověk.

A proč vlastně lidi takový věci dělají?No u toho testování výrobků na zvířatech fakt nevím proč.Mě přijde že by to šlo udělat i jinak.Přijde mi divný proč si několika násobný vrazi a násilníci sedí v pohodlný cele a zvířata který nikdy nikomu nic neudělala musí trpět v rukou šílených lidí.To to s těma lidma nic nedělá když vidí ty zubožené a trpící tělíčka??????To je nehryže ve svědomí?
Řekla bych že takovouhle práci můžou dělat jen psychycky nemocný lidi.Stejně jako ty který týrají zvířata pro zábavu.Jak někdo může mít tak zvrhlej způsob zábavy to fakt nechápu.To těm lidem připadá že sou silnější,to si musí něco dokazovat nebo jim to dělá dobře???Tohle je spíš psychologická otázka a v tý já se moc nevyznám.

Proč zvířata nemají skoro žádná prává ale lidi jo.Nejsou si snad před bohem všichni rovni?Když třeba např. nějakej tygr zabije člověka-co stane?-utratí ho taky ho zabijou,ale když člověk zabije tygra-teď se stane co?-dostane pokutu,v tomhle případě půjde do basy,sle stejně.

A PROTO NEDÍVEJTE SE PRYČ-tyto strašné věci se stále dějí, !!!POMOZTE!!! vy máte tu možnost, věřte že i malá pomoc stačí a nepomůže to jen ostatním ale i vám budete se pak uvnitř cítit líp.
Ale tady už je jen na VÁS jak se rozhodnete...pevně doufám že správně.

Vaše Cherryllka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cherryll Cherryll | 11. října 2008 v 14:52 | Reagovat

P.S. doufám že se vám to chce celý číst ale já si nemohla pomoct

2 °°ChoCha°° °°ChoCha°° | Web | 11. října 2008 v 15:02 | Reagovat

Ahojky =)..no uplně s tebou souhlasim... nechápu, proč to všechno takhle je...dyť to je hrozně nefér..nikdo s eneptá na názor těch zvířat...jako je jasný že by nic nemohli říct, ale chápeš jak to mylsím ne ? prostě je to hnusný no.... =(..

3 Cherryll Cherryll | 11. října 2008 v 16:02 | Reagovat

jj chápu

4 °°ChoCha°° °°ChoCha°° | Web | 11. října 2008 v 16:20 | Reagovat

no jako mě jednou jedna osoba a ne přímo mě vlastně...ale prostě sem na to uplně alergická..nebo možná je to tou osobou...nevim....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama