Srpen 2011

Masters of horror

4. srpna 2011 v 23:06 | Cherryll |  Smeťák(Ostatní)
Protože nemám co dělat, tak sem se rozodla že bych po roce mohla zase napsat na svůj blog. A protože máme deštivé počasí tak sem si stáhla zhlídla seriál Masters of horror (2 série po 13 dílech) a rozhodla se že na něj napíšu menší recenzi. Pro ty kdo nevíte o co se jedná: tak je to projekt, kde bylo vybráno 26 režisérů, mně většinou neznámých, a ti dostali za úkol natočit hororový příběh v rozsahu max. 1 hodiny - takže to je vlastně 26 na sebe nenavazujících příběhů - zkrátka něco podobného jako seriál Krajní meze. Bohužel mi přišlo, že někteří režiséři nepochopili co se po nich chce, a tak kolikrát vznikl díl nejen nestrašidelný ale i nudný, takže celkově bych aspoň 1.řadu (2. jsem ještě neviděla), hodnotila jako průměrnou a dílů, které by na mě zanechaly hlubší dojem je tam určitě míň než půlka, přesto myslím že stojí za to tento seriál zhlídnout.

1x1 Incident na horské silnici a v okolí ****
tenhle díl bych přirovnala k filmu Jeepers Creepers, taky je zde podivná bytost, která honí po lese ustrašené oběti, ale tahle si z nich chce udělat strašáka na pole. Je zde ale taky zajímavý vedlejší příběh, ktarý podle mě oživuje jinak stokrát omletou historku.

1x2 Sny v začarovaném domě ***+
filmové triky jsou sice poplatné své době, nicméně nápad zajímavý. Tento díl pojednává o studentovi fyziky, který v tajemném domě kam se nastěhuje objeví zlom dvou dimenzí, což by samo o sobě nebylo nic objevného, v dějinách sci-fi a hororu. Co ale prochází těmi dveřmi a za jakým účelem a jakou roli tam vlastně onen student hraje....vám neprozradím.

1x3 Tanec mrtvých **
navzdory lákavému názvu, je to docela unylá blbost, malý dítě by se možná bálo, ale dospělej divák asi jen těžko, hvězdičku navíc dávám pouze za zajímavý námět.

1x4 Jennifer *****
jeden z nejlepších dílů série, z retardované a znetvořené dívky Jennifer, vás opravdu mrazí, hudba je tu taky celkem dobrá, tomule dílu nemám moc co vytknout. Taky sem přemýšlela nad tím, že tenle díl - a samotná Jennifer - je možná jakousi alegorií, ale to už sem moc nepatří =D

1x5 Čokoláda *
asi nejhorší díl ze série. U toho už by se ani malý dítě nebálo a kromě toho je tenhle díl ještě žalostně nudnej. Garris musel být asi trochu mimo nebo mu neřekli co že to je za projekt.

1x6 Návrat domů *+
zombie tak trochu jinak, nečekejte tady žádný vyvražďovačky po vzoru Resident evil apod., v tomhle příběhu se vrátí pouze vojáci zabití v amerických bitvách, aby mohli volit. Dante, tam chtěl prostě nacpat moralistický antiválečný téma, který mi v rámci toho, že se měli točit hororový příběhy vůbec nesedí a pochodující zombíci v poslední scéně, kterým za zády vlaje americká vlajka tomu všemu nasadí korunu.

1x7 Srnčí žena ***
tématem je indiánská legenda o Srnčí ženě - stvoření s nohama srny a tělem krásné ženy. Spíš detektivka, která mi trochu připomínala Akta X, akorát že zde Mulderovi chybí Sculyová. Bylo zde pár spíš komických momentů, taky nemůžu říct že bych se u toho bála, ale nápad se mi líbil, díl nebyl ani moc unylý - zkrátka neurazil, ale ani neuchvátil.

1x8 Hořící cigareta *****
podle mě nejlepší díl série. Sice svým příběhem trochu připomíná film Devátá brána, akorát že se zde nehledá kniha, ale film, film tak děsný, že divák který ho shlédne, přijde o rozum, když má štěstí, a už jen pátrání po něm, dohání hlavního hrdinu k šílenství. Začátek sice trochu nudný, ale druhé dvě třetiny dílu skvělé, akorát podle mě tenhle příběh trpí tím, že je stavěný na klasických 90 - 100 minut a ne hodinu, která mu byla vyměřena.

1x9 Světlovlasé dítě ****
také jeden z lepších dílů. Rodičovská láska, nemá být tak velká, aby přešla ve zločin - zde mnohanásobnou vraždu.

1x10 Nemocná přítelkyně ***
posledních asi čtvrthodina skvělá, jinak docela nuda. Nicméně za pěkné masky a tu poslední čtvrthodinu dávám hvězdičku navíc.

1x11 Svez mě ***+
tenhle díl bych charakterizovala asi jako 2 lovci 1 kořist - a teď kdo z koho, klasická vyvražďovačka avšak tady navíc mezi sebou soupeří dva vrazi a hlavní trofejí je nevinná oběť....taky musím podotknout, že tenhle díl má opravdu zajímavý konec

1x12 Hackelův příběh ***
panu Hackelovi - americké nebo možná anglické obdobě dr.Frankensteina - se nedaří přivést k životu mrtvolu, o tom že to lze dokázat i bez znalosti vědy ho přesvědčí místní nekromant, který pracuje pro povedený manželský pár, na který Hackel narazí při cestě za svým nemocným otcem; na co však pár - zejména ženuška - nekromanta potřebují vám ale neřeknu

1x13 Stopa *****
tak u tohohle dílu se mi asi nejvíc zvedal žaludek, je od asijského režiséra Takashi Miikeho, tak nevím jestli oni tu morbiditu mají prostě v krvi nebo co, ale tohle byla docela síla a ani nepotřeboval hektolitry krve. Jen sem teda asi moc nepochopila jednu scénu ke konci, ale tak co.