Masters of horror

4. srpna 2011 v 23:06 | Cherryll |  Smeťák(Ostatní)
Protože nemám co dělat, tak sem se rozodla že bych po roce mohla zase napsat na svůj blog. A protože máme deštivé počasí tak sem si stáhla zhlídla seriál Masters of horror (2 série po 13 dílech) a rozhodla se že na něj napíšu menší recenzi. Pro ty kdo nevíte o co se jedná: tak je to projekt, kde bylo vybráno 26 režisérů, mně většinou neznámých, a ti dostali za úkol natočit hororový příběh v rozsahu max. 1 hodiny - takže to je vlastně 26 na sebe nenavazujících příběhů - zkrátka něco podobného jako seriál Krajní meze. Bohužel mi přišlo, že někteří režiséři nepochopili co se po nich chce, a tak kolikrát vznikl díl nejen nestrašidelný ale i nudný, takže celkově bych aspoň 1.řadu (2. jsem ještě neviděla), hodnotila jako průměrnou a dílů, které by na mě zanechaly hlubší dojem je tam určitě míň než půlka, přesto myslím že stojí za to tento seriál zhlídnout.

1x1 Incident na horské silnici a v okolí ****
tenhle díl bych přirovnala k filmu Jeepers Creepers, taky je zde podivná bytost, která honí po lese ustrašené oběti, ale tahle si z nich chce udělat strašáka na pole. Je zde ale taky zajímavý vedlejší příběh, ktarý podle mě oživuje jinak stokrát omletou historku.

1x2 Sny v začarovaném domě ***+
filmové triky jsou sice poplatné své době, nicméně nápad zajímavý. Tento díl pojednává o studentovi fyziky, který v tajemném domě kam se nastěhuje objeví zlom dvou dimenzí, což by samo o sobě nebylo nic objevného, v dějinách sci-fi a hororu. Co ale prochází těmi dveřmi a za jakým účelem a jakou roli tam vlastně onen student hraje....vám neprozradím.

1x3 Tanec mrtvých **
navzdory lákavému názvu, je to docela unylá blbost, malý dítě by se možná bálo, ale dospělej divák asi jen těžko, hvězdičku navíc dávám pouze za zajímavý námět.

1x4 Jennifer *****
jeden z nejlepších dílů série, z retardované a znetvořené dívky Jennifer, vás opravdu mrazí, hudba je tu taky celkem dobrá, tomule dílu nemám moc co vytknout. Taky sem přemýšlela nad tím, že tenle díl - a samotná Jennifer - je možná jakousi alegorií, ale to už sem moc nepatří =D

1x5 Čokoláda *
asi nejhorší díl ze série. U toho už by se ani malý dítě nebálo a kromě toho je tenhle díl ještě žalostně nudnej. Garris musel být asi trochu mimo nebo mu neřekli co že to je za projekt.

1x6 Návrat domů *+
zombie tak trochu jinak, nečekejte tady žádný vyvražďovačky po vzoru Resident evil apod., v tomhle příběhu se vrátí pouze vojáci zabití v amerických bitvách, aby mohli volit. Dante, tam chtěl prostě nacpat moralistický antiválečný téma, který mi v rámci toho, že se měli točit hororový příběhy vůbec nesedí a pochodující zombíci v poslední scéně, kterým za zády vlaje americká vlajka tomu všemu nasadí korunu.

1x7 Srnčí žena ***
tématem je indiánská legenda o Srnčí ženě - stvoření s nohama srny a tělem krásné ženy. Spíš detektivka, která mi trochu připomínala Akta X, akorát že zde Mulderovi chybí Sculyová. Bylo zde pár spíš komických momentů, taky nemůžu říct že bych se u toho bála, ale nápad se mi líbil, díl nebyl ani moc unylý - zkrátka neurazil, ale ani neuchvátil.

1x8 Hořící cigareta *****
podle mě nejlepší díl série. Sice svým příběhem trochu připomíná film Devátá brána, akorát že se zde nehledá kniha, ale film, film tak děsný, že divák který ho shlédne, přijde o rozum, když má štěstí, a už jen pátrání po něm, dohání hlavního hrdinu k šílenství. Začátek sice trochu nudný, ale druhé dvě třetiny dílu skvělé, akorát podle mě tenhle příběh trpí tím, že je stavěný na klasických 90 - 100 minut a ne hodinu, která mu byla vyměřena.

1x9 Světlovlasé dítě ****
také jeden z lepších dílů. Rodičovská láska, nemá být tak velká, aby přešla ve zločin - zde mnohanásobnou vraždu.

1x10 Nemocná přítelkyně ***
posledních asi čtvrthodina skvělá, jinak docela nuda. Nicméně za pěkné masky a tu poslední čtvrthodinu dávám hvězdičku navíc.

1x11 Svez mě ***+
tenhle díl bych charakterizovala asi jako 2 lovci 1 kořist - a teď kdo z koho, klasická vyvražďovačka avšak tady navíc mezi sebou soupeří dva vrazi a hlavní trofejí je nevinná oběť....taky musím podotknout, že tenhle díl má opravdu zajímavý konec

1x12 Hackelův příběh ***
panu Hackelovi - americké nebo možná anglické obdobě dr.Frankensteina - se nedaří přivést k životu mrtvolu, o tom že to lze dokázat i bez znalosti vědy ho přesvědčí místní nekromant, který pracuje pro povedený manželský pár, na který Hackel narazí při cestě za svým nemocným otcem; na co však pár - zejména ženuška - nekromanta potřebují vám ale neřeknu

1x13 Stopa *****
tak u tohohle dílu se mi asi nejvíc zvedal žaludek, je od asijského režiséra Takashi Miikeho, tak nevím jestli oni tu morbiditu mají prostě v krvi nebo co, ale tohle byla docela síla a ani nepotřeboval hektolitry krve. Jen sem teda asi moc nepochopila jednu scénu ke konci, ale tak co.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama